Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Ženské problémy Ako otehotnieť Domov
Láska z billboardu

Vstup pre odbornú verejnosť

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

17.12.2014, Dobrý deň
Dobrý deň chcem sa opýtať ... V piatok som mala pohlavný styk antikoncepciu beriem pravidelne ale v nedeľu som ochorela a pondelok som začala brat atb. V pondelok večer som si ale zabudla vziať tabletku a preto som utorok zjedla ráno a večer a znovu beriem pravidelne Chcem sa spýtať či je možné že som tehotná :-(

Odpoveď lekára:
ak neprešlo od pondelka večera-kedy ste si zabudli dať tbl-do utorka rána-kedy ste užili tbl-viac,ako 12 hodín,všetko je v poriadku,boli a ste stále chránená.

16.12.2014, Hnačka
Dobrý deň chcela by som sa Opytat ze ked som užila tabletku a do pol hodiny som dostala hnačku ktora ďalej nepokračovala tak sm chránená alebo nie a mam užiť novú tabletku ? Dakujem

Odpoveď lekára:
ihned užite dalšiu tbl a potom pokračujte v užívaní v obvyklom čase.

15.12.2014, Chrani ma to?
Pan doktor,reagujem na vasu odpoved na moju otazku ohladom hnedastej krvi/vytoku. Tehotna nie som,mam 17 rokov a nepravidelnu menstruaciu,s priatelom sa vzdy chranime..skor som sa chcela opytat ci som urobila dobre,ak som si prave pocas tejto "zvlastnej" menstruacie nasadila antikoncepciu Jeanine na lekarove odporucanie. Chrani ma to? Dakujem

Odpoveď lekára:
spravili ste dobre,ste stále chránená.

15.12.2014, zabudnutá tabletka
Dobry vecer. Prosim Vas o radu. 6 rokov bez prestavky uzivam tabletky Novynette. V utorok v noci som mala s priatelom neprerusovanu suloz, tabletku som uzila v obvyklom case 20:00, v stredu tiez ale vo stvrtok som tabletku zabudla (18. tabletka), vzala som ju az po 24 hodinach spolu s dalsou. Je moznost otehotnenia??? Po zabudnutej tabletke som dobrala blister a bez 7 dnovej prestavky som zacala brat dalsie balenie, urobila som dobre? Dakujem velmi pekne.

Odpoveď lekára:
vy ste normálne vyučený gynekolog Bingoooooo

15.12.2014, prerusovany sex
chcem sa spytat ci sa da otehotniet aj ked sa do mna nespravil ale dali sme druhe kolo cize po chvilke ked sa utrel sme pokracovali

Odpoveď lekára:
ak neužívate antikoncepciu,frajer sa nevycural a ste v strede cyklu - doporučujem vám pre istotu užitie Escapelle.

15.12.2014, biseptol 480
znizuju ucinok hak tieto tablety? ja som ich vysadila uz su to 2 dni co ich neberem a mala som styk som chranena?

Odpoveď lekára:
biseptol neznižuje účinok hak. takže-príjemné vianočné sviatky

15.12.2014, ??
dobry den uzivam hak uy vyse roka a dnes som si dala tabletku no par minut nato som sla na velku potrebu a dnes som mala sex som stale chranena?

Odpoveď lekára:
velká potreba nie je hnačka-ciže je to všetko v poriadku-aj keby ste sexovali dokonca počas velkej potreby.....

15.12.2014, Silné krvácanie
Dobrý deň,je normálne silnejšie krvácanie po Escapelle? Je to jej účinok?

Odpoveď lekára:
je to normálne,neobávajte sa toho.pre vás je teraz podstatné to,že nie ste tehotná.

15.12.2014, Dilema
Dobrý deň. Som 5 mesiacov po pôrode, pričom dojčím aj dokrmujem a menštruáciu som zatiaľ nemala. Beriem antikoncepciu Desirett (dnes som zobrala 6. tabletku zo 4. blistra) a pri pohlavnom styku sa partner do mňa vždy spraví. Tabletky beriem pravidelne, plus mínus 30 minút, raz to bolo o hodinu a pol neskôr. Posledné dni mi je však zle, mám hrču v hrdle, cítim sa ako oťapená. Je možné že som tehotná? Za odpoveď ďakujem.

Odpoveď lekára:
tehotná určite nie ste.

14.12.2014, donna hair forte
dobrý večer pán doktor, znižuje tento doplnok ucinok hak? dakujem

Odpoveď lekára:
uvedený doplnok neznižuje účinok hak. prosím

predošlá strana

ďalšia strana


Domov | Najlepšia antikoncepcia? | Ženské problémy | LejdyKlub | Súťažte s nami | Naše poradne
(c) 2010 LadeePharma Slovakia, s.r.o., All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť LadeePharma Slovakia, s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava,
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B