Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Ženské problémy Ako otehotnieť Domov
Láska z billboardu

Vstup pre odbornú verejnosť

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

22.10.2014, ...
Dobrý deň, ja by som sa len chcela uistiť, že je všetko ok, kedže som mala položený blister s HAK na poličke kde sa začala tvoriť pleseň a včera som užila tabl. čo bola už trochu otvorená a neviem odkedy, asi som ju niekedy omylom otvorila nechtom..Mám užiť ešte jednu? Vdaka.

Odpoveď lekára:
nemusíte užiť dalšiu tbl,táto bude určite účinná.

21.10.2014, Karhleight
Dobrý večer pán doktor chcem sa opýtať začala som užívať antikoncepciu karhleight a mam obavy lebo v tom letáku je napísané že u žien ktoré užívajú túto antikoncepciu sa zvyšuje riziko rakoviny prsníka ale nie je dokazané že je to od antikoncepcie a u žien ktoré lieky vysadili riziko klesá je to pravda všetko lebo mám strach či ju mám užívať alebo nie lebo idem aj na sono prsníkov prvá krát a dosť sa už bojím ked som si to prečítala za odpoved dakujem

Odpoveď lekára:
nemusíte mať žiadne obavy z užívania antikoncepcie a rakoviny prsníkov,firmy v letáku spomenú v podstate všetky možné choroby,aj tie,ktoré sa pri užívaní hak vôbec nevyskytnú.pokračujte dalej v užívaní Karhleihgt,je to super voľba-takže bez obáv.

21.10.2014, Petra
Dobrý deň, mám 21 rokov a užívam Triquilar už piaty mesiac. Doteraz som vždy začala brať prvú tabletku v sobotu, ale nechtiac som si teraz zobrala tabletku už v piatok. Môže to nejak ovplyvniť môj cyklus? Odporúčate mi, aby som odteraz tabletky užívala už od piatku alebo sa môžem vrátiť k úživaniu prvej tablety v sobotu? Za odpoveď vopred ďakujem. Petra

Odpoveď lekára:
nič sa nedeje,všetko je v poriadku,chránená stále ste,pokračujte dalej v užívaní hak.

21.10.2014, antikoncepcia
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako mam ďalej postupovať, ak som pri riadnom užívaní antikoncepcie (plus-minus hodina) začala obvyklú sedemdňovú prestávku, no menštruácia sa ani po štvrtom dni neobjavila. Mám začať užívať ďalšie balenie riadne, alebo sa mohlo stať, že som otehotnela, a tak najskôr vylúčiť tehotenstvo? Ďakujem

Odpoveď lekára:
ak ste nespravili chybu v užívaní,tehotná nie ste,toho sa vôbec neobávajte.niekedy pri užívaní hak je možné,že menštruácie nepríde vobec.ak vám menštruácie nepríde,kludne a bez obáv pokračujte v užívaní dalej.

21.10.2014, belara
dobrý deň, moja otázka znie- po užití prvej tablety z blistra(po 7dnovej pauze), som mala asi po 2,5-3 hod jednorazovú hnačku, pričom som dalšiu pilulku neužila, až na druhý deň. Mám panický strach z možného tehotenstva. Menzes mi má prísť až o týžden, po doužívaní. Bola som aj u gynekologa, povedal že všetko je v poriadku. Stresujem sa zbytočne podla Vás?

Odpoveď lekára:
stresujete sa zbytočne,súhlasím s názorom Vášho gynekologa.

20.10.2014, Renáta
Dobry den! Mám 34 rokov. Pred mesiacom som zacala brat antikoncepciu Vexya /doteraz nemám ziadne skúsenosti s antikoncepciou/. Prvú tabletku som brala v 1.den menstruácie. Kazdú dalsiu v priblizne rovnaky cas. /vecer okolo 19-20 hod/. Ziadnu tabletku som nevynechala. A teraz neviem, asi to nie je normálne, dneska som uzila poslednú bielu tabletku, ale menstruáciu som doteraz nedostala. Mozem byt tehotná? Alebo mi moze chybat menstruácia - je to normálne?

Odpoveď lekára:
tehotná nie ste,v prvom cykle je možné,že menštruáciu vôbec nedostanete-je to v pohode.pokračujte dalej v obvyklom užívaní hak.

20.10.2014, Antikoncepcia Lunytta
Dobrý večer prajem, mám na Vás otázočku - 6 mesiacov beriem antikoncenciu a v novom blistri 3 tabletka, 1 týždeň - vynechaná, následne som mala s piateľom pohlavný styk, no dávali sme si pozor, nespravil sa do mňa. Tabletku som si vzala až po 14 hodinách. Keď som brala 20 tabletku, čiže po 17 dňoch mala som hnedý výtok a následne ďalší deň mi začala menštruácia. Znepokojil ma ten hnedý výtok - na internete som čítala, že to môže byť uhniedzovanie vajíčka, ale môj gynekolog mi povedal v telefonáte, že to je tým, že sa blíži menštruácia, čo si o tom myslite vy? Chcem sa len uistiť. Menštruáciu som mala ako zvyčajne 5 dni. Nehrozí tehotenstvo? Lebo tiež som čítala na internete, že žena môže mať menštruáciu prvé 3 mesiace aj keď by bola tehotná. Ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď lekára:
myslím si presne to,čo váš gynekolog tehotná nie ste špinenie je príznakom blížiacej sa menštruácie.

20.10.2014, antibiotiká Sumamed
Dobrý deň pán doktor. Dostala som antibiotiká Sumamed 500 na zápal horných dýchacích ciest. Prosím opvlyvňujú účinok antikoncepcie Yadine ? (yadine užívam ráno cca o 7dmej, a ant by som si dala okolo 12tej). Ďakujem pekne za odpoveď. Pekný deň

Odpoveď lekára:
sumamed neznižuje účinok hak. pekný den aj vám.

18.10.2014, neaktivne tabletky
dobry den, beriem HAK zoely(24+4) momentalne som zobrala 3 neaktivnu tabletku (cize 4.tyzden blistra a siesty den) a mala som nechraneny styk... je moznost otehotnenia?

Odpoveď lekára:
počas užívania hak ste chránená stále,teda aj počas užívania neaktívnych tbl.

18.10.2014, Daylette a špinenie
Dobrý deň pán doktor, uzivam HAK Daylette uz 11 mesiacov, nikdy som nemala ziadny problem, ale teraz v pondelok som zacala novy blister, od stredy som uz nemala menstruaciu, v piatok som mala pohlavny styk a v sobotu rano som mala spinenie, aj bolesti v bruchu, som stale chranena?ako mam postupovat dalej?Dakujem

Odpoveď lekára:
stále ste chránená,užívajte dalej tabletky,špinenie aj bolesti v podbrušku určite prestanú.

predošlá strana

ďalšia strana


Domov | Najlepšia antikoncepcia? | Ženské problémy | LejdyKlub | Súťažte s nami | Naše poradne
(c) 2010 LadeePharma Slovakia, s.r.o., All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť LadeePharma Slovakia, s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava,
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B