Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Ženské problémy Ako otehotnieť Domov
Láska z billboardu

Vstup pre odbornú verejnosť

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

29.1.2015, Magnezium
Dobrý večer. Môžu tabletky magnezia, riadne alebo šumivé, ovplyvňovať účinnosť antikoncepcie? Ďakujem

Odpoveď lekára:
magnezium neznižuje účinok antikoncepcie

28.1.2015, mistra
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, či antibiotiká Klabax ovplyvňujú účinnosť antikoncepcie Mistra. A ak áno tak aký čas po doužívaní antibiotík by som sa mala este chrániť. Ďakujem

Odpoveď lekára:
uvedené atb neznižuijú účinok hak.

27.1.2015, Antikoncepcia a teraflu
Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať či užívanie Teraflu nejako ovplyvňuje účinnosť antikoncepcie. Ďakujem a prajem pekný deň :)

Odpoveď lekára:
Pekný den aj vám Teraflu neznižuje účinok antikoncepcie.

27.1.2015, Antikoncepcia a teraflu
Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať či užívanie Teraflu nejako ovplyvňuje účinnosť antikoncepcie. Ďakujem a prajem pekný deň :)

Odpoveď lekára:
zodpovedané

26.1.2015, ???
Dobrý deň pán doktor, potrebovala by som poradiť. Užívam hák Daylette pravidelne, no teraz sa mi stalo, že som si zabudla dať tabletku v treťom rade blistra a užila ju až s ďalšou nasledujúcou. Je pravdepodobnosť otehotnenia a či si mám spraviť 4 dňovú pauzu alebo pokračovať bez pauzy s novým blistrom. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď lekára:
pokračujte dalej bez prestávky dalším blistrom a všetko by malo byť v poriadku.

25.1.2015, maitalon
Dobrý den pan doktor beriem antikoncepciu maitalon rok a zo zaciatku nebolo nic a teraz asi 3 mesiace mávam bolesti srdca a casto neviem chytit dych moze mi to spôsobovať antikoncepcia? Ďakujem.

Odpoveď lekára:
doporučujem vám vysadiť antikoncepciu a potom kardiologické vyšetrenie

23.1.2015, HAK mistra
Dobrý deň. Prosím Vás chcela by som sa opýtať. Beriem antikoncepciu mistra pol roka. S priateľom sme mali nechraneny pohlavný styk s tým ze ejakuloval do mna. Mali sme ho počas 7-dňovej pauzy konkrétne na šiesty den pauzy. Moja otázka znie ci som plne chránená a nemusím siahať po dalších možnostiach ako po "tabletke po" .. Tabletky som v mesiaci predtym brala pravidelne ale chcela by som ich vysadit zajtra mám ôsmy den pauzy a teraz neviem ci som bola chránená a dokedy a ci ich môžem vysadit alebo mám pokračovať dalsi mesiac v uzivani, vzhľadom na tento nechraneny pohlavný styk. Ďakujem krásne za odpoved. Katka

Odpoveď lekára:
vy ak užívate antikoncepciu,ste stále plne chránená,teda aj v prestávke užívania tbl.dávať si pozor preto frajer vobec nemusí -načo aj?

22.1.2015, daylette
dobrý večer pán doktor. prosím Vás, chcela by som sa opýtať štyri mesiace som brala mistru a gynekolog mi ju zmenil kvôli tomu že som mala stále nepravidelný menštruačný cyklus. ani raz počas tých mesiacov som ju nedostala počas toho týždna kedy mala prísť. zmenil mi ju na daylette. a už počas prvého balienia som ju dostala, o cca týžden skôr. a teraz som začala brať druhé balenie. a chcem sa opýtať že ked ju beriem pravidelne, každý jeden den v rovnakom čase som chránená pred otehotnením aj ked nemám pravidelný cyklus??

Odpoveď lekára:
stále ste chránená,aj ked nemáte pravidelný cyklus.Ten cyklus by sa vám mal dalším užívaním daylette upraviť,v prvom cykkle je možné,že ste skôr krvácali.pokračujte dalej v užívaní hak.

21.1.2015, hak
Pan doktor, mam na vas otazku - rozisla som sa s priatelom, atak by som chcela vysadit HAK. Este som len na zaciatku blistra. Mam dobrat cely blister a ukoncit pouzivanie?

Odpoveď lekára:
rozhodne vám doporučujem dobrat blister a potom už nepokračovat v užívaní hak keby ste teraz vysadili hak,mohli by ste začat krvácat.a po druhé...čo ak sa s frajerom udobríte???

21.1.2015, Dalacin C
Dobrý deň chcela by som sa opýtať či tento liek znižuje účinok Hak? ďakujem

Odpoveď lekára:
uvedený liek neznižuje účinok hak.

predošlá strana

ďalšia strana


Domov | Najlepšia antikoncepcia? | Ženské problémy | LejdyKlub | Súťažte s nami | Naše poradne
(c) 2010 LadeePharma Slovakia, s.r.o., All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť LadeePharma Slovakia, s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava,
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B