Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Pre tehotné Ženské problémy Pre stažilky Ako otehotnieť Domov
Láska z billboardu
Vstup pre odbornú verejnosťVstup pre odbornú verejnosť

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

25.9.2014, HAK a zvýšenie KT
Dobrý deň, užívam lindynette 20, mám 40 rokov a cítim búšenie srdca. Každý deň si meriam krvný tlak, mám ho od 125/ 90 - 135/95. Môže toto zvýšenie tlaku byť od vplyvu lindynette?? Je takéto zvýšenie krvného tlaku nebezpčené? Ak áno, mám HAK vysadiť okamžite, alebo doužívať blister a navštíviť svojho gynekológa? Som na 12 dni blistra. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď lekára:
doporučujem vám vyšetrenie u internistu,čo sa týka toho tlaku,nie sú tie hodnoty tak závažné,neviem,či ste pred nasadením antikoncepcie mali normálny tlak,alebo nie.ak áno a interné vyš bude negatívne,potom vám doporučujem vysadenie,resp.zmenu kontraceptiva,zatial ho však užívajte aj nadalej.

25.9.2014, Dorsiflex a lindynette
Dobrý deň, môže dorsiflex ovplyvniť účinok HAK lindynette 20? Ďakujem za odpoveď

Odpoveď lekára:
dorsiflex neznižuje účinok hak.

25.9.2014, test
Dobrý deň chcem sa spitať po rokuapol užívania Karhla som prestala brat už asi 3 mesiace neberiem mali sme s partnerom nechraneny sex partner je si istí že si dal pozor a mešká mi už 12 dní urobila som 3 testy a negatívne bolesti mám ako pred menzesom. Môžem biť tehotná? Ďakujem

Odpoveď lekára:
ak boly testy negat,nepredpokladám,že by ste boli tehotná.doporučujem vám počkať ešte týžden a ked menštruácia nepríde,navštívte vášho gynekologa.

24.9.2014, nuvaring
dobrý deň, chcem sa opýtať či užívanie glukozamínu na klby ovplyvňuje účinnok ant. krúžku Nuvaring. ďakujem.

Odpoveď lekára:
glukozamin určite neznižuje účinok nuvaringu.všetko je teda ok.

24.9.2014, vysadenie tabletiek
Dobry den chcela by som sa opytat vysadila som antikoncepciu po 4 rokoch.pohlavny styk tento mesiac som sice mala ale partner sa do mna vobec neurobil.. a zname kvapocky lasky mozu byt z opakovaneho pohlavneho styku ak sa nejake spermie nachadzaju v mocovej trubici aspon tak som citala neviem co je na tom pravdy no meska mi menstruacia moze to byt dovod vysadenia alebo je moznost ze by som bola tehotna?dakujem

Odpoveď lekára:
Po vysadení hak môže byť meškanie menštruácie,može byť však aj to,že ste tehotná.doporučujem vám spraviť si tehotenský test.

24.9.2014, dienorette a spinenie
Dobry den uz som Vam pisala ale zabudla som napisat ktoru tabletku beriem takze este mam zobrat 5 dabletiek z dneskom.

Odpoveď lekára:
skúste mi napísať prosím vás celú otázku ešte raz.

23.9.2014, dienorette a spinenie
pokracovanie k otazke. Beriem 15tabletku,este mam uzit 6 a potom mam mat prestavku.

Odpoveď lekára:
zodpovedané

23.9.2014, dienorette a spinenie
Dobry den, Mam otazocku,vcera rano ma zacalo pobolievat brucha,navecer som zacala spinik.beriem anti dienorette uz pol roka,a vnoci som sa zobudila na bolest brucha ako pred menstruaciou.Mam pokracovat v uzivani antikoncepcie?dnes rano uz nespinim ale ma troska pobolieva brucho.

Odpoveď lekára:
neviem,ktorú tbl v poradí užívate,ak je to už jedna z posledných,spravte si prestávku,ak nie,pokračujte dalej v užívaní tbl.

22.9.2014, Dienorette a ciphin
dobrý deň, chcela by som sa spýtať či antibiotiká ciphin znižujú účinok antikoncepcie a ak áno koľko dní by som sa mala chrániť po dobratí antibiotík

Odpoveď lekára:
uvedené atb účinok hak neznižuje,budte preto uplne pokojná a spokojná.

20.9.2014, DESIRETTE
Dobrý deň, mám 45 rokov a kvôli veľmi silnej menštruácii som pred 6 rokmi začala užívať ANT Novynette. Všetko bolo v poriadku, žiadne problémy som nemala. Včera mi p. doktorka vzhľadom k veku zmenila ANT na DESIRETTE. Na nete toho o nej veľa nie je. Myslíte, že ju mám začať užívať ? (V minulosti som do 35 rokov trpela silným akné, bojím sa že sa mi vráti , plus budem mať nepravidelné krvácanie čo som čítala )..Je tu aj možnosť úplne vysadiť ANT, ale mám strach nakoľko moja mama v 47 už bola v klimaktériu a trpela silným krvácaním, kým jej menštruácia úplne prestala. Čo mi doporučujete ?

Odpoveď lekára:
ak ste nemali problémy s užívaním novynette,doporučujem vám ostať pri tejto značke.

predošlá strana

ďalšia strana


Domov | Čo Vás zaujíma? | LejdyKlub BejbyKlub | Súťažte s nami | Naše poradne
(c) 2010 LadeePharma Slovakia, s.r.o., All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť LadeePharma Slovakia, s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava,
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B