Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Ženské problémy Ako otehotnieť Domov
Láska z billboardu

Vstup pre odbornú verejnosť

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

14.10.2014, ?
Dobrý deň, zaujímalo by ma, že čo treba urobiť v prípade že som vypila tri šálky čaju, ktorý obsahuje ľubovník bodkovaný a užívam Softine. Vdaka.

Odpoveď lekára:
nič užívať si čajík pri sexe.

13.10.2014, Hak a menstruacia
Pan doktor,uzivam HAK -Maitalon.Mam este tri tbl do konca balenia a dostala som menstruaciu.Mam ich douzivat a potom si urobit 7dnovu pauzu?Alebo si 7 dnovu pauzu mam urobit uz teraz a potom zacat s novym balenim?Uzivam ich pravidelne a este sa mi to nestalo.Dakujem.

Odpoveď lekára:
prestante s užívaním hak,teraz si spravte 7 dnovú prestávku a po nej pokračujte v užívaní hak dalej.chránená stále ste.

12.10.2014, HAK a špinenie
Dobrý večer. Chcem sa spýtať,ako mám postupovať.Mám ešte 4tbl do konca blistra a začala som špiniť.Užívam Maitalon.Môže to byť menštruácia?Mám doužívať tie 4tbl a potom si urobiť 7 dńovú pauzu,tak ako to vychádza podľa tabletiek a po pauze pokračovať v novom balení? Ďakujem

Odpoveď lekára:
zodpovedané

10.10.2014, otázka
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či môžem kľudne nosiť kontaktné šošovky s látkou hyaluronát sodný ked užívam antikoncepciu? Dakujem.

Odpoveď lekára:
kludne a hlavne bez obáv.

10.10.2014, nuvaring a špinenie
dobrý deň, na moju otázku,že spiním pri nuvaringu, Ste mi odpovedali, že v mojom veku /49 rokov/ je už zbytočný. Čo mi doporučujete, aby som bola chránená proti tehotenstvu. Ďakujem.

Odpoveď lekára:
nedoporučujem vám už žiadnu antikoncepciu,tá šanca na otehotnenie je už prakticky nulová.

9.10.2014, nuvaring a špinenie
dobrý deň, polroka som mala ant. krúžok Nuvaring bez problémov, na mesiac som prerušila vkladanie kvôli operácii kolena, následne som ho zaviedla v prvom dni menštruácie, už je 17 deň a ešte stále mám špinenie. Je to OK, som stále chránená. Teh. test negatívny, mám 49 rokov. Ďakujem.

Odpoveď lekára:
myslím si,že nuvaring ako kontraceptivum vo vašom veku-tým nechcem povedať,že ste stará.... je už uplne zbytočný.ak špiníte vyberte si ho a už dalej nevkladajte.

8.10.2014, hak
Dobry den,prosim vas o radu.Dnes rano som uzila tabletku ako zvycajne.Nasledne na to ma prehnalo.Moze byt oslabeny ucinok hak? Pohlavny styk som mala v pondelok vecer.Dakujem za odpoved

Odpoveď lekára:
ten pondelok je v pohode to už neriešme,ale pred nami je víkend....užite hned dalšiu tbl v poradí ,potom pokračujte v užívaní v obvyklom čase-čiže dnes užijete 2 tb - chránená ste aj budete.

7.10.2014, Neudržaný cyklus
Pán doktor, asi sa ku vám nedostala opakovane moja otázka, tak píšem ešte raz. Beriem Belaru 8 mes. a v septembri som ju začala brať v oddych. týždni na piaty deň. Ale mala som redšiu stolicu a tak som pri 3 a 5 tbl. zobrala pre istotu po dve tbl. Ale po 12 tbl. na 13 deň som začala slabo krvácať na 2 intímky denne 3 dni. Potom už nič. Dobrala som celé balenie , ale pokračujem bez prestávky ďalej, lebo ma to vystrašilo.Mám viac Otázok. 1. Neudržala sa mi cyklus? 2.Som stále chránená? 3. Mám dobrať celé 2 bal., alebo si môžem dať pauzu po 14 dňoch? Ďakujem

Odpoveď lekára:
1,to špinenie mohlo byť zavinené,tým,že vám hak neudržala cyklus,s tým si však nateraz nelámte hlavu 2,stále ste chránená 3,doberte celé dve balenia - prosím

predošlá strana

ďalšia strana


Domov | Najlepšia antikoncepcia? | Ženské problémy | LejdyKlub | Súťažte s nami | Naše poradne
(c) 2010 LadeePharma Slovakia, s.r.o., All rights reserved, web-design: www.istudio.sk
Prevádzkovateľom týchto stránok je spoločnosť LadeePharma Slovakia, s.r.o., so sídlom Prievozská 4D, 821 09 Bratislava,
IČO: 45 909 652, zapísaná v OR OS Bratislava I, Odd.: Sro, Vložka č.: 68334/B