Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Pre tehotné Ženské problémy Pre stažilky Ako otehotnieť Domov

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

9.7.2013, krvácanie
Prosim, chcem sa spýtať, že beriem prvýkrát antikoncepciu 21dnovu a mám este 3tabletky do 7dnovej pauzy a objavilo sa mi take stredné krvácanie. Mám ďalej pokračovať a zjesť tie tri tabletky, alebo ako? Co to znamena?? Dakujem

Odpoveď lekára:
pokračovať v užívaní hak nemusíte,spravte si prestávku a potom pokračujte s tbl z nového blistra.

9.7.2013, blister
Dobry deň pán doktor. Začala som brať na začiatku svojej menstruacie moju prvú antikoncepciu a chcem sa len uistit, zr či som to správne pochopila. Vlastne prvý deň menstruacie som mala moju prvú tabletku, s označením daného dňa v týždni a ďalej pokračujem az pokým sa mi neminu vsetky tabletky na blistri a potom, po zjedeni všetkých 21tabletiek na nom mám 7dni pauzu??? A potom začínam s novým blistrom? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď lekára:
gratulujem,pochopili ste to uplne na 100 percent.

9.7.2013, Účinnosť HAK
Dobrý večer. Mesiac som neužívala HAK, menštruáciu som dostala o týžden skor ako som mala. Počas mesačného neužívania som nemala pohlavný styk. Práve zajtra bude piaty deň cyklu a chcem znova nasadiť HAK. Chcem sa Vás spýtať, kedy budem opať plno chránená ?? A kedy budem mocť mať prvý sex bez obáv ?? Ďakujem.

Odpoveď lekára:
ak začnete s užívaním hak v piaty den menštruácie,chránte sa týžden,potom už všetko bez obáv. Prosím

8.7.2013, Zabudnutá tableta.
Dobrý deň pán doktor, chcela by som Vás poprosiť o zaslanie Vášho stanoviska k vzniknutej situácii : Beriem antikoncepciu YAZ 28 dní už 3 roky, v nedeľu (7. deň cyklu ) som zabudla zobrať tabletku a dnes ráno som si to uvedomila, volala som doktorke, ktorá mi poradila zabudnutú tabletu vynechať a pokračovať tou ďalšou - dnešnou. V deň, kedy som tabletku zabudla užiť som mala pohlavný styk s partnerom. Je riziko otehotnenia reálne? Takáto situácia nastala prvýkrát od užívania tejto antikoncepcie. Ďakujem! Pekný deň.

Odpoveď lekára:
no - ja by som vám neporadil tak,ako vaša gynekologička.pre istotu by som užil Escapelle a pokračoval v užívaní hak dalej. pekný den aj vám.

8.7.2013, Hak daylette
Dobrý den pan doktor. Uzivam hak daylette priblizne rok a pol, vzdy rano 9.30 hod., vcera sa mi prvykrat stalo, ze som si zabudla dat tabletku a spomenula som si na to az okolo 21.00 hod. tak som ju hned uzila. Dnes rano som pokracovala s uzitim tabletky ako obvykle. Chcem sa Vas opytat kedy budem opat poriadne chranena a ci si mam radsej pre istotu davat pozor. Dakujem krasne za Vasu odpoved a prajem pekny zvysok dna :)

Odpoveď lekára:
všetko je v poriadku,aj ked ste prekročili pol hodku ,chránená ste.pokračujte v obvyklom užívaní dalej. pekný den aj vám a pozor-čoskoro bude 9,30 hod......

7.7.2013, Tehotnosť
Dobrý deň, pán doktor, povedali ste mi, že Dalacin C nevplýva na antikoncepciu a môžem sexovať bez obáv :) dala som teda na vašu radu a sexovala bez obáv :D teraz mám dva dni pred pauzou a bolí ma brucho ako keby som mala dostať menštruáciu, tú mám však dostať až za týždeň ..... čítala som, že je to príznak tehotenstva, že bolí brucho ako pred menštruáciou, som naozaj v strese, lebo antikoncepciu brávam vždy ráno pravidelne .... brucho ma takto pobolieva až tak jeden deň pred menštruáciou a nie týždeň, je možnosť tehotenstva? neviem kde by bola chyba, ked antikoncepciu brávam skutočne už 5 rokov zodpovedne a teda Dalacin by nemal vplývať .... Ďakujem za vašu odpoveď :)

Odpoveď lekára:
pane Bože aj mna bolí brucho a mám byť tehotný?všetko je v poriadku,príliš sa sledujete a špekulujete zbytočne.tehotná nie ste.

7.7.2013, :)
Dobry večer , chcela by som sa opytat či po antibiotikach Klabax a Erdomed mi može meškať menštruácia ..

Odpoveď lekára:
skôr nie ako áno......

6.7.2013, HAK a užite skôr ako 7 dňová pauza
Dobrý deň p.doktor, ja som mala užiť artiziu- HAK po 7 dňoch - pauzy ale ja som zabudla na to že ešte neni po 7 dňi a užila som ho o deň skôr.t.z.21 dni som ju brala - mala som mať 7 dňiovú pauzu - a ja som ju začala brať po 6 dňovej pauze :(pomýlila som si dni :( čo sa teraz stalo? nenarušila som si cyklus? a ako je to s ochranou? dakujem veľmi pekne

Odpoveď lekára:
nič sa nedeje,všetko je ok,chránená ste,pokračujte v užívaní hak dalej.

6.7.2013, prerusvana suloz
chcem sa spytat: mala som nechraneny sex s clovekom ktoreho dlho poznam a doverujem mu nespravil sa do mna s velkym casovym prehladom trvalo to potom este par minut po tom, po sexe som slabo krvacala, mala som vtedy plodne dni teraz upln slabucko krvacam , myslite ze by som mohla byt tehotna

Odpoveď lekára:
ak ubehlo od styku viac ako 10 dní,spravte si tehotenský test,ja vám naozaj nedokážem dať odpoved na vašu otázku.

6.7.2013, Antikoncepcia
Dobry den, chcem sa spytat Vas....mam nadmerne ochlpenie a velmi male prsia. mam 20 rokov a vyskusala som uz niektore druhy antikoncepcii ale nie som ani s jednou spokojna...mohli by ste mi nejaku poradit na tieto problemy ak je to mozne ?Dakujem

Odpoveď lekára:
V prvom rade by som vám doporučil endokrinologické vyšetrenie.

predošlá strana

ďalšia strana


Vstup pre odbornú verejnosťVstup pre odbornú verejnosť