Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Pre tehotné Ženské problémy Pre stažilky Ako otehotnieť Domov

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

9.3.2013, evka
Ak som zabudla dve tabletky HAK, a dnes som si dala normalne, odkedy som opat chranena ?

Odpoveď lekára:
po 7 dňoch.všetko záleží aj od toho,ktoré tbl v poradí ste zabudli užiť- ak posledné chránená stále ste.

8.3.2013, Užívanie
Dobry den! ... Mám jednu otázku. Idem prvýkrat nasadiť Dienorette a pilulky začínaju od dňa pondelok a postupuju po dnoch... Ale prvu tabletku si mam dat 2-3 den kramov. A čo ked mi ten 2-3 den kramov výjde dajme tomu na stvrtok? ... aku si mam dať prvu tabletku?... Normalne mam ist od pondelku alebo začaž až štvrtkom? .. ďakujem za skoru odpoved

Odpoveď lekára:
v uvedenomn prípade začnite štvrtkom prečo pondelok,ak je štrvtok???

8.3.2013, zmena antikoncepcie
Pekný deň. Dnes mi oznámila lekárka, že už nie je možné predpísať Yadine, bola som s ňou spokojná - dôvod užívania bol PMS a bolestivá, nepravidelná menštruácia. Doporučuje Dienorette, problémy s pleťou nemám, mám 42 rokov.

Odpoveď lekára:
Generikum Yadine je KarHla - to by som vám doporučil.

8.3.2013, Dada
Su vsetky tabl. v HAK Karleigh rovnakeho zlozenia ? samozrejme okrem placebo tabliet. Douzivala som blister a zistila som ze uz nemam druhy, z blistra dva mesiace do zadu mi ostali dve tablety pre oddych. tyzdnom, nevadi ak ich uzijem ? dakujem

Odpoveď lekára:
áno všetky aktívne tbl sú rovnakého zloženia.nevadí.

8.3.2013, chloe3
Hnačku som mala po 2 a pol hodiny od užití tabletky. Zo stredy na štvrtok v noci. Lekárnička povedala ,že by tabletka už mala byť vstrebaná ,že mám ďalej pokračovať v užívaní Hak ako obvykle.

Odpoveď lekára:
lekárnička mala pravdu.

8.3.2013, chloe 2
Dobry den . Toto je dodatok k tej otazke ohladom vstrebania tabletky. Ak som si myslela ze jee vstrebana a neuzila som nahradu . Ale pokracujem normalne v uzivani hak dalej ako mam postupovat ? . Ak sa nevstrebala je akoby vynechana cize sa musim chranit tyzden ? Alebo ako . Inak toto je druhy tyzden uzivania.dakujem za rychlu odpoved.

Odpoveď lekára:
aký čas ubehol odvtedy? ak viac ako 3 dni chrániť sa nemusíte-už by to nemalo význam,ak menej ako 3 dni,chránte sa týžden. vy neviete,za aký čas ste mali hnačku po užití tbl???

8.3.2013, Posobenie antikoncepcie
Dobry den, zacala som uzivat hormonalnu antikoncepciu Zoely v 2. den menstruacie ako mi poradila gynekologicka ktora zaroven povedala ze sa na ucinok antikoncepcie nemam spoliehat prvych 5 dni. Po uziti 7. tablety som mala nechraneny pohlavny styk, tak by som sa chcela uistit či je to v poriadku. Ďakujem

Odpoveď lekára:
je to v poriadku.

7.3.2013, elena
Ak si dam HAK Karleigh az v druhy den menzesu, ako skoro som chranena ?

Odpoveď lekára:
okamžite-ved víkend sa blíži nie?

7.3.2013, menštruácia a KarHleight
Dobrý večer, chcela by som sa Vás opýtať, začala som brať antikoncepciu KarHleight. S užívaním nemám žiadny problém. Menštruáciu by som mala dostať v sobotu ale prišla mi v utorok a dojedám posledné tablety- neúčinné. Nebude to mať nejaký vplyv? Či som mala začať brať v deň menštruácie druhý blister ? Ďakujem.

Odpoveď lekára:
pokračujte v užívaní hak dalej,všetko bude v poriadku.

7.3.2013, zabudnutá tabletka
Dobrý deň.tabletky užívam väčšinou večer po 10 . Stalo sa mi ,že som zabudla, tabletku som užila na ďalší deň hned ráno o 8 . Som chránená ?. Ďakujem .

Odpoveď lekára:
boli ste chránená,ak užijete tbl do 12 hod od obvyklého času užívania,všetkko je ok.

predošlá strana

ďalšia strana


Vstup pre odbornú verejnosťVstup pre odbornú verejnosť