Vyberte oblasť svojho záujmu Najlepšia antikoncepcia? Pre tehotné Ženské problémy Pre stažilky Ako otehotnieť Domov

Poradňa Antikoncepcie

Nachádzate sa v Poradni Antikoncepcie, pre otázky týkajúce iných tém, využite ďalšie naše poradne: Poradňa tehotenské otázky, Poradňa vaginálne problémy, Poradňa pre snažilky.

Na vaše otázky odpovedá:
MUDr. Ján Macejka
Gynekologická ambulancia II.
NsP F. D. Roosevelta, L. Svobodu 1, 974 00 Banská Bystrica


Položiť otázku lekárovi

Odpovede na otázky vložené do poradne sú poskytované odborne spôsobilou osobou - lekárom. Napriek tomu je nevyhnutné každú odpoveď vnímať a nakladať s ňou len ako so všeobecným medicínskym názorom, tvrdením či informáciou. Odpoveď ani akúkoľvek jej časť v žiadnom prípade nemožno považovať za terapeutickú radu, určenie diagnózy (tak pozitívne ako ani negatívne) či odporučenie, určenie alebo nastavenie konkrétnej liečby. Za týmto účelom odporúčame osobne vyhľadať odborne spôsobilú osobu - lekára špecializovaného v príslušnom odbore, ktorý by mal byť na základe osobného stretnutia a vyšetrenia pacienta spôsobilý poskytnúť konkrétne informácie a uskutočniť prípadne zabezpečiť uskutočnenie relevantných úkonov a opatrení (napr. nastavenie konkrétnej liečby atď.).
 

Príspevky v poradni

20.7.2013, nizoral
dobrý deň chcela by som sa opýtať či užívanie liekov Nizoral a Aloe vera moze mat vplyv negativny na HAK ..dakujem za odpoved

Odpoveď lekára:
uvedené lieky neznižujú účinok hak.

20.7.2013, antikoncepcia
Dobrý deň prajem. Mala by som na Vás jednu otázku, ako si môžem oddialiť menzes ak beriem Hak ? je to bezpečné? Ďakujem za Vašu odpoved :-)

Odpoveď lekára:
je to bezpečné menštruáciu si možete oddialiť tak,že budete užívať hak dalej bez prestávky,resp.bez neaktívnych tbl.nemusíte mať z toho žiadne obavy,chcránená stále budete.

20.7.2013, vitamíny
dobrý den užívam artiziu ...mam malo železa tak mi Dr. predpísal železo Ferro-Folgamma. chcem sa spytať či užívanie tohto železa a + ešte užívam zinok 15mg od walmarku nebude znižovať učinok artizie. Ďakujem za vašu odpoved

Odpoveď lekára:
nemusíte mať žiadne obavy,uvedené preparáty neznižujú účinok antikoncepcie.

19.7.2013, Dobrý deň
Je možné že by sa z niečoho zväčšili prsia? mám už tretiu antikoncepciu a žial nič :/ existuje dáka určená práve na zväčšenie prsníkov ? dáka z tých lacnejších ?

Odpoveď lekára:
nepoteším Vás,okrem plastického chirurga neexistuje nič iné na zvačšenie prsníkov.

19.7.2013, Účinok
Dobrý deň, pán doktor beriem antikoncepciu Novynette, po 7 dňovej pauze, teda na 8 deň som zobrala tabletku z nového plata a asi 20 minút potom som mala nechránený pohlavný styk, bola som už chránená? Ďakujem za odpoveď :)

Odpoveď lekára:
všetko je v poriadku,boli ste už chránená,vlastne chránená ste stále,aj počas prestávky-takže je to ok.pokračujte dalej v užívaní hak. príjemné leto.

19.7.2013, zníženie účinku
Dobrý deň chcela by som sa opýtať či liek broncho-vaxom pre dospelych znižuje účinok hormonalnej antikoncepcie Maitalon .. Ďakujem za odpoveď :)

Odpoveď lekára:
uvedený liek neznižuje účinok hak.

19.7.2013, antikoncepcia
Dobrý deň. Mala som nechránený pohlavný styk ale beriem antikoncepciu už 14. deň. Je možné aby som bola tehotná? Bolo mi na zvracanie a bolelo ma brucho.

Odpoveď lekára:
nermusíte mať žiadne obavy,tehotná nie ste.

19.7.2013, posunutie menštruácie
Dobrý deň, je možné nejak posunúť menštruáciu aj mladým dievčatám. Dcéra má 12 rokov a ideme k moru na dovolenku a presne na celý pobyt by mala mať menzes. Ďakujem za info.

Odpoveď lekára:
ak má dcérka len 12 rokov,ešte by som s hormonálnym posunom u nej nešpekuloval.sú aj menšie tampony do pošvy,skúste tie..príjemnú dovolenku.

18.7.2013, hormony-aký preparát
Dobrý večer Pán doktor,neviete mi poradiť,akú antiku si mám vypýtať,ku gynekologičke idem prvý raz po prázdninách ,neviem ako to bude prebiehať,čo sa ma bude pýtať,musí mi vyšetriť aj prsá-som na ne dosť citlivá,ani môj najlepší kamarát sa manemôže dotnúť,ešte sme nemali ani sex,potom sa chcem dať odblaniť operačne,a tú antiku chcem k vôli pleti a aby mi narástli ešte kúsok väčšie prsá doví milena 17r.

Odpoveď lekára:
skúste porozmýšlať o preparáte Dienorette,ten by vám mal na pleť popmôcť- samozrejme nie po prvej tbl,ale po dlhodobejšom užívaní-minimálne pol roka. a frajerovi už dovolte šiahnuť si na prsá.

18.7.2013, Lindynette 20
Dobrý deň, chcela by som sa vás spýtať, gynekolog mi predpísal tuto antikoncepciu lindynette 20 a chcela by som vedieť či je nízkohormonálna a či to má dopad aj na váhu, čiže či je možné pri nej schudnúť Ďakujem

Odpoveď lekára:
jedná sa o nízkohormonálnu antikoncepciu.z ani jednej antikoncepcie sa nechudne,sú však preparáty- napr Karhleight,po ktorých sa nepriberá.

predošlá strana

ďalšia strana


Vstup pre odbornú verejnosťVstup pre odbornú verejnosť