Zápaly močových ciest trápia hlavne ženy
Zápaly močových ciest trápia hlavne ženy

 
Prečo to tak je? Zápal močových ciest najčastejšie zapríčiňuje baktéria E. coli, ktorá sa vyskytuje v črevách ľudí aj iných zvierat. Tento mikroorganizmus sa nachádza aj v oblasti konečníka a tak má k močovým cestám u žien bližšie. Darí sa jej aj vďaka dĺžke močovej trubice, ktorá je u žien podstatne kratšia ako u mužov. Zápal okrem spomínanej E. coli môžu spôsobiť nasledovné faktory: stres, oslabená imunita či fajčenie.

Na čo si dať pozor?

Preto je mimoriadne dôležité aby sme infekciu v žiadnom prípade neprehliadli, poriadne ju preliečili a mysleli aj na prevenciu, pretože ľahký zápal sa môže premeniť na nebezpečnú chorobu. Pozornosť by sme mali zbystriť už pri únave a zvýšenej teplote.
„Z dolných močových ciest sa infekcia môže dostať cez močovody vyššie až do obličiek. Postatné je, aby pacienti nepodceňovali liečbu aj obyčajných zápalov dolných močových ciest, pretože akonáhle zápal napadne obličky, ide o vážny stav. Nie je výnimkou, že pacient musí byť hospitalizovaný a dostávať antibiotikáintravenózne Účinnými látkami v boji proti zápalu močových ciest je D – manóza, ktorá podporuje zdravé fungovanie dolných močových ciest a vylučovanie baktérií“ konštatuje urológ MUDr. Igor Bartl.

Ako sa teda proti zápalom brániť?

Najdôležitejšia je správna hygiena, dostatočný príjem tekutín a vitamínu C, ktorý zabraňuje množeniu baktérií. Nemenej dôležitá je i prevencia, medzi ktorú patria i výživové doplnky s obsahom D – manózy a extraktom z brezy previsnutej, dráča indického a medvedice lekárskej. Vďaka duálnemu dávkovaniu telo dostáva tie správne látky počas noci i dňa. V prípade, že sa váš zdravotný stav zhoršuje treba urgentne navštíviť lekára, ktorý stanoví správnu liečbu, ktorú treba prísne dodržiavať.
 
 
Viac informácií o výživových doplnkoch Chcem vedieť viac

Antikoncepcia

Rady a tipy, ako sa čo najlepšie chrániť antikoncepciou.

chcem vedieť viac »

Intímne zdravie

Intímne zdravie ženy je mimoriadne dôležité. Chráň si ho aj ty!

chcem vedieť viac »

Ako otehotnieť

Odpovede na najdôležitejšie otázky pre všetky budúce mamičky.

chcem vedieť viac »

Čakám bábätko

Rady, odpovede a pravidlá, čo robiť a nerobiť v tehotenstve.

chcem vedieť viac »

Starostlivosť o pleť

Zachovajte si sviežu a žiarivú pleť po celý život.

chcem vedieť viac »

Klimaktérium

Po päťdesiatke život nekončí. Naopak, práve začína :).

chcem vedieť viac »
Hore