Ako si vybrať ten správny prenatálny vitamín?Pokiaľ sa na materstvo starostlivo pripravujete, pomôcť vám môžu aj multivitamíny. Ponúkame vám štyri jednoduché rady, ako si vybrať ten správny.

1. Komplexné zloženie

Prezrite si, aký je obsah multivitamínu v 1 kapsule alebo tablete a porovnajte ho s odporúčanou dennou dávkou (DDD) v tabuľke. Zloženie by malo byť uvedené na obale alebo v príbalovom letáčiku. Špeciálnu pozornosť venujte omega-3 mastným kyselinám, ktoré sú dôležité pre rozvoj mozgu a nervovej sústavy, podporujú schopnosť sústrediť sa a celkovú inteligenciu. Z veľkého množstva multivitamínov ich obsahujú iba niektoré.

2. Dôležitý vápnik

Aj keď si vyberiete multivitamín, ktorý obsahuje všetky potrebné vitamíny a minerály, vápnik bude chýbať v každom z nich, alebo ho budú obsahovať len v malom množstve. Napriek tomu budete túto dôležitú látku počas tehotenstva aj pri dojčení určite potrebovať. Prenatálne vitamíny ho však nemôžu obsahovať v odporúčanom množstve, pretože by sa ostatné vitamíny stali nestabilnými.


3. Ako dlho vám vydržia

Niektoré multivitamíny sa odporúčajú užívať iba počas určitého obdobia, iba v prvom trimestri alebo až od 12. týždňa tehotenstva, iné môžete užívať aj počas dojčenia. 

4. Pohodlné dávkovanie

Vyberte si taký prípravok, ktorého forma a dávkovanie vám budú vyhovovať. Pokiaľ máte zdravotné problémy, je lepšie poradiť sa s lekárom. Napríklad pri problémoch so štítnou žľazou uprednostnite výrobky, ktoré neobsahujú jód, aj keď je v tehotenstve veľmi dôležitý.

 
Hľadáte ideálny prenatálny vitamín? Vyskúšajte LadeeVita. Chcem vedieť viac

Antikoncepcia

Rady a tipy, ako sa čo najlepšie chrániť antikoncepciou.

chcem vedieť viac »

Intímne zdravie

Intímne zdravie ženy je mimoriadne dôležité. Chráň si ho aj ty!

chcem vedieť viac »

Ako otehotnieť

Odpovede na najdôležitejšie otázky pre všetky budúce mamičky.

chcem vedieť viac »

Čakám bábätko

Rady, odpovede a pravidlá, čo robiť a nerobiť v tehotenstve.

chcem vedieť viac »

Starostlivosť o pleť

Zachovajte si sviežu a žiarivú pleť po celý život.

chcem vedieť viac »

Klimaktérium

Po päťdesiatke život nekončí. Naopak, práve začína :).

chcem vedieť viac »
Hore